Dijital trendleri takip ederek büyümek isteyen markalara cazip NFT çözümleri sunan dn Kreatif & aegeaNFT, ülkemizin gözde tatil rotalarına kreatif dokunuşlar yaparak benzersiz bir NFT Türkiye koleksiyonu oluşturuyor.

Sanat eserlerinin değiştirilemez dijital varlıklara dönüşmüş hallerini tanımlayan NFT’lere (non-fungible token / nitelikli fikri tapu) olan ilgi her geçen gün artıyor. Dünya sanat camiası için yeni bir çağa kapı aralayan NFT’ler, blokzinciri teknolojilerine meraklı milyonlarca kişi tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. 2021 yılı sonlarında yaşadığı kısa süreli durgunluğa rağmen 2022 ortalarında yeniden yükselişe geçen NFT pazarının 2023’ün ilk çeyreğinde 30 milyar dolarlık hacme ulaşması bekleniyor. Ülkemizde Refik Anadol, Cem Yılmaz, Selçuk Erdem, Osman Akın ve Ecem Dilan Köse gibi önemli sanatçılar tarafından başlatılan ve büyük bir topluluk yaratan NFT projeleri, dünya markalarının yakın takibinde yer alıyor. Peş peşe NFT projeleri hayata geçirerek kendi sektörlerinde dijital trendlerin öncüsü olmayı hedefleyen markalara, artık seyahat acenteleri, oteller ve hava yolu firmaları da ekleniyor.

Statista’nın verilerine göre NFT pazarı son iki yılda 10 kattan fazla büyürken, Türkiye’deki NFT topluluğu bu süreçte öncü rol üstlendi. Bu trendin farkında olan markaların iş birliği yaptığı NFT üreticilerine yeni ve iddialı bir halka daha eklendi: Çeyrek asırlık tasarım, turizm, kurumsal iletişim ve metin yazarlığı deneyimlerine sahip yaratıcı bir kadronun kurduğu dn Kreatif & aegeaNFT, Türkiye’nin en gözde tatil rotalarını “tematik” NFT’lere dönüştürüyor.

Dijital trendleri takip ederek büyümek isteyen markalara cazip NFT çözümleri sunan dn Kreatif & aegeaNFT, projeler zincirininilk halkasında ülkemizin yıldızı yükselen tatil rotalarına kreatif dokunuşlar yaparak benzersiz bir NFT Türkiye koleksiyonu üretiyor. Türkiye’nin turizm sektöründe güçlü olduğu destinasyonları ve tatil seçeneklerini, insanlığa mal olmuş kahramanlarla buluşturan dn Kreatif & aegeaNFT, Ege’nin tarih boyunca sanata, bilime ve felsefeye ilham verdiği gibi kendilerini de kültürel olarak beslediğini ifade ediyor. Teknolojiyi ve sanatı bir araya getiren NFT konsepti, sektör ya da ölçek fark etmeksizin her markaya hedef kitleleriyle temas kurabilecekleri yeni mecralar sunuyor.

Teknolojiye, sosyal medyaya, dijital trendlere ve en çok da müşteri beklentilerine önem veren firmaların profesyonel NFT kuruluşlarıyla iş birliği yaparak etkili projelere imza atabileceği artık iş dünyasında yaygın kabul görüyor. NFT piyasasının her geçen gün büyüdüğünü vurgulayan sektör profesyonelleri, dijital sanatın bu türünün ülkelerin turizm zenginliklerinin tanıtımı için de etkili bir olabileceğini söylüyor. Bu alanda evrensel düzeyde projeler üreten dn Kreatif & aegeaNFT Yönetim Kurulu Başkanı Nesimi Ateş ise “önümüzdeki dönemde koleksiyonumuzu geliştirmeye, Türkiye’nin güzelliklerle dolu tatil destinasyonlarında sunduğumuz hizmetleri yenilikçi yaklaşımlarla öne çıkarmaya devam edeceğiz,” diyor.


Hürriyet Seyahat Gazetesi yazarı ve büyük jüri üyesi Melih Uslu, ülkemizin önemli turizm destinasyonlarının birbirinden çarpıcı NFT’lere dönüşerek dünyanın en büyük NFT pazarlarında sergilenmesinin Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı yapacağını söylüyor. dn Kreatif & aegeaNFT’nin ürettiği dijital sanat eserlerinin hem son derece yaratıcı hem de eğlenceli ve etkileyici olduğunu belirten deneyimli seyahat yazarı, NFT sayesinde markaların sadece turizmde değil, pek çok sektörde yeni ve sıra dışı hikâyeler yazıldığının altını çiziyor. İflah olmaz sanatçı ruhların kurduğu dn Kreatif & aegeaNFT’nin “Salda Gölü’nde Saltanat Kayıkları”, “Homeros Troya’da”, “Yaşayan Afrodisias” ve “Anıtkabir’de Ata’nın Huzuruna Çıkış” gibi işlerinin dünya çapında olduğunu belirten başarılı metin yazarı, seyahatin insana kurdurduğu hayaller ve hikâyelerle anlam kazandığını, NFT’nin bu alanda çok önemli bir role sahip olduğunu vurguluyor. 

DN Kreatif & aegeaNFT eseri satın almak için:
https://opensea.io/aegeaNFT