Bizi Tanıyın

Türkiye'nin en iyi seyahat dergisi ile tanışın!

 

Türkiye’nin değerleriyle barışık kültür, doğa, turizm ve keşif dergisi TRAVELounge Türkiye’nin ilk sayısı, 01 Aralık 2022 tarihinden itibaren dünyanın dört bir yanındaki gezginlere ulaşacak.

Hakkımızda

Biz Kimiz?

TRAVELounge Türkiye dergisinin sayfalarında yer alan konularda da görülebileceği üzere içeriğimiz, global seyahat yayıncılığında son derece deneyimli bir ekiple hazırlanmaktadır. Ekibimizde yer alan isimler, 20 yıldan fazla süre ile seyahat – kültür dergiciliği ve yayıncılık konusunda tecrübelidir.  Yayın yönetmenimiz Serda Büyükkoyuncu hem tanınan bir seyahat yazarı hem de başarılı bir organizatör ve iş insanıdır. Sanat yönetmenimiz Murat Selek ise başta Doğan Burda dergi olmak üzere uzun yıllar prestijli dergilerin grafik – tasarım ve sanatsal vizyonunu başarıyla yürütmüştür. İngilizce editörümüz Cansu Özdeş, flypgs dergi kökenli olup, Yunus Emre Enstitüsü .tr dergisi ve Türkiye Fotoğraf Vakfı Fotosfer dergide de yine aynı ekiple başarıyla görev almıştır. Dijital içerik yönetmenimiz Osman Akın ise sanatçı duyarlılığıyla alanında çok başarılı ve Türkiye çapında tanınan bir isimdir.    

Hedeflerimiz;

TRAVELounge Türkiye dergisinin ilk dört sayı sonunda dergilik platformlarında aylık indirilme sayısının 100 binin üzerine çıkmasını hedefliyoruz. Deneyimli içerik ekibimizin bir önceki seyahat dergisinde bu rakam, 250 binin üzerine çıkmıştır. Ayrıca TRAVELounge Türkiye dergisinin ilk üç sayı sonunda ülkemizin en tanınan ve en çok okunan çift dilli bir yayın olacağına inanıyoruz.

İlkelerimiz;

TRAVELounge Türkiye, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği uygarlık yolunu takip eden, doğa, hayvan ve insan sever bir hayat anlayışını benimsemektedir. Türkiye’nin kültürel, siyasi ve toplumsal hassasiyetlerini olmazsa olmaz kabul eden bir bakış açısıyla yayınlarımızı hazırlıyoruz. Tartışmaları konulara girmeyen; mutluluk, konfor ve kültür vaat eden bir içerikle yayın yapıyoruz. Estetik, kolay anlaşılır, bilgi ve öneri odaklı yayınlarımız, Türkçe dergide TDK kurallarına, İngilizce içerikte ise güncel kullanıma paralel olarak kurgulanmaktadır.

Neden TL Türkiye?

Türkiye, turizme ve kültürel içerik üretimine yazgılı bir ülkedir. Dünyada seyahat dendiğinde akla ilk gelen 12 ülkeden biri olan Türkiye’de seyahat içeriklerine büyük ilgi olduğu aşikârdır. Buradan hareketle Türkiye’nin değerleriyle ve vizyonuyla barışık yeni bir seyahat dergisine ihtiyaç bulunmaktadır. TRAVELounge Türkiye’nin dijital platformlarda da yayınlanacak olması ve sınırlı baskı ile vitrine çıkması, esasen bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Turizm sektöründe Türkiye ile rekabet eden ülkelerde İngilizce yayın yapan onlarca yayın bulunduğu halde Türkiye’de bu alanın potansiyeli yeterince değerlendirilmemektedir. Bu nedenle Türkçe – İngilizce bir seyahat dergisinin, TRAVELounge Türkiye’nin varlığı önem arz etmektedir.